Msze święte

W niedziele:
7.00, 9.00, 10.30 (rodzinna)
12.00 (chrzty - I  niedziela miesiąca), 18.00, 20.00

 

W dni powszednie:,
6.30,  8.00, 11.00, 18.00 (w soboty Msza św. o godz. 18.00
z formularza niedzielnego)
 

Nabożeństwa okolicznościowe

Sakrament Pokuty

W niedziele:
 - podczas każdej Mszy św. 

W dni powszednie:
- podczas każdej Mszy św.
oraz od 11.00 do 12.00
 i od 16.00 do 17.00

Kancelaria Parafii

Poniedziałek
09.00 - 10.30
 
Środa
15.30 - 17.00
 
Piątek
15.30 - 17.00
 
W pierwsze piątki miesiąca i święta kościelne kancelaria jest nieczynna
 
Kontakt telefoniczny
54 232 40 46 (wew. 22)
 (w godzinach urzędowania)
 
W sprawach pilnych:
- posługa chorym
- ustalenie pogrzebu
tel. 791 86 78 76

Developed by jtemplate

 

W sobotni poranek, 12 listopada grupa lektorów posługujących w naszej parafii zebrała się na Mszy świętej przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej, by po Eucharystii razem z opiekunem o. Łukaszem Sławińskim ruszyć na pielgrzymkę autokarową do Gniezna. W tym szczególnym dniu, kiedy w Diecezji Włocławskiej obchodzono podsumowanie Roku Miłosierdzia, a także jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski, celem peregrynacji stała się archikatedra gnieźnieńska oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Pierwszym miejscem, które lektorzy odwiedzili było Pieranie – sanktuarium Matki Bożej Łaskawej zwane Częstochową Kujaw. Wspaniały drewniany kościół z poł. XVIII w., znajdujący się w rodzinnej miejscowości Jerzego Waldorfa zachwycił wszystkich podróżujących, tym bardziej, że mroźna, wręcz zimowa aura śniegiem i szronem podkreśliła niezwykłe walory modrzewiowej świątyni. Z Pierania grupa udała się do Inowrocławia by spędzić trochę czasu w Parku Zdrojowym i wzmocnić struny głosowe jodem z urokliwych tężni. Pożegnawszy solankowe miasto włocławianie dotarli do Markowic, Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw. Po modlitwie przed cudowną figurą i spacerze po założeniu parkowym otaczającym barokową bazylikę pielgrzymi udali się do Strzelna. Tam, na wzgórzu Lecha, mogli podziwiać największą romańską rotundę w Polsce oraz kościół skrywający w swoim wnętrzu wspaniałe kolumny z przedstawieniami cnót i przywar.

Po dotarciu do piastowskiego grodu, Gniezna, posiliwszy się i nabrawszy sił na dalsze zwiedzanie, lektorzy odwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dzięki multimedialnym prezentacjom i bogatym ekspozycjom mogli przenieść się w czasie do momentu panowania Mieszka I, chrztu Polski oraz koronacji Bolesława Chrobrego. Szczególną uwagę zwrócił rodzimy akcent – kopia czary włocławskiej, wyjątkowego zabytku, który znaleziony we Włocławku, trafił do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie można go podziwiać po dziś dzień. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia, grupa udała się do archikatedry, by zobaczyć słynne drzwi gnieźnieńskie ze scenami z historii św. Wojciecha i pomodlić się przy doczesnych szczątkach patrona Polski.

Pielgrzymka do Gniezna, miejsca nierozerwalnie związanego z narodzinami państwa polskiego i przyjęcia przez księcia Mieszka chrześcijaństwa na pewno pozostanie na długo w pamięci i będzie przyczynkiem do utrwalenia uczuć patriotycznych w młodych ludziach.

Adam Zapora

<<Zobacz zdjęcia>>